Rekonstrukce hasičské zbrojnice Charvatce

naše hotové projekty

Hasičská zbrojnice Charvatce
ikonka Analýza možností čerpání

Co a pro koho?

Hasičská tradice v obci Charvatce je hluboce zakořeněná. Jedním z hlavních milníků nastal v roce 1934, kdy obec zachvátil obrovský požár.

Toto neštěstí však posílilo hasičkou tradici v Charvatcích a vznikl zde soubor se silnými kořeny. Původní zbrojnice byla přes sto let stará a nevyhovovala současným podmínkám ani trendům. Proto se zastupitelstvo rozhodlo pro její rekonstrukci.

Součástí projektu nové zbrojnice, která byla částečně postavena z původních zachovalých materiálů, bylo i vybudování celé návsi určené pro komunitní akce. Na návsi nyní stojí obecní úřad, mateřská školka, kterou zastupitelstvo plánovalo přes 8 let, a krásná hasičská zbrojnice s majestátní věží.

Kolik jsme získali?

Získaná dotace byla připsána v plné požadované výši, a to je 6 090 690 Kč. Projekt financoval program Ministerstva pro místní rozvoj – Podpora rozvoje regionů 2019+.

Doba trvání

Doba celé naší spolupráce trvala 10 měsíců, od dubna 2020 do února 2021.

V tomto období jsme pro obec Charvatce zajistili kompletní projektovou dokumentaci, vypracovali a podali úspěšnou žádost o dotaci a zajistili následnou administraci veřejné zakázky.

Prohlédněte si více

Další realizace